Provedbom osmišljenih aktivnosti djeci će se ponuditi niz kreativnih, praktičnih, zanimljivih, ekoloških i sportsko – rekreativni programa.
Udruga udomitelja će i kroz ovaj program i dalje provoditi promociju udomiteljstva i lobirati za nove udomiteljske obitelji.
U program su na preporuku partnera na programu Centra za socijalnu skrb Ivanec uključene i obitelji u riziku kojima je neophodna stručna pomoć kako bi se preveniralo izdvajanje djece iz tih obitelji te im se pomoglo u osnaživanju roditeljskih kompetencija.
Program je ostvaren je uz pomoć Projektnog ureda grada Ivanca, financijsku podršku Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva.