PROMOCIJA I UMJETNOST - ZA VEĆU HUMANOST I NADU (2023.)

gradivanecPolugodišnji projekt "Promocija i umjetnost - za veću humanost i nadu" financiran je od strane Grada Ivanca.

Projektom je predviđeno niz aktivnosti kojima se ostvaruju sljedeći ciljevi:

1. doprinos senzibilizaciji i poticanju stanovnika na udomiteljstvo kao najpoželjniji oblik alternativne skrbi za djecu bez adekvatne roditeljske skrbi, s krajnjim ciljem povećanja broja udomiteljskih obitelji u područjima u kojima je udomiteljstvo za djecu, ali i odrasle,

slabije razvijeno. (Važno je ukolniti predrasude vezano za udomiteljstvo i udomljavanje, informirati kako ne bi došlo do odluka iz pogrešnih razloga, odnosno ohrabriti kako bi se umanjile i maknule osobne interne prepreke u odluci za udomljavanjem).

2. doprinos i osiguranje vidljivosti rada Udruge na lokalnoj i regionalnoj razini. Osim što udruga „Nada“ promovira socijalnu uslugu koja pokazuje najveću solidarnost, čovjekoljublje i humanost među obiteljima i široj javnosti, svojim djelovanjem pruža određene socijalne usluge koje su nedostatne i slabo razvijene na području 6JLS-ova, pogotovo nedostupne onim siromašnijeg statusa.