Š𝐄𝐓𝐍𝐉𝐀 𝐓𝐑𝐀𝐊𝐎ŠĆ𝐀𝐍𝐎𝐌 𝐈 𝐔Č𝐄𝐍𝐉𝐄 𝐁𝐄𝐃𝐍𝐉𝐀𝐍𝐒𝐊𝐎𝐆 𝐆𝐎𝐕𝐎𝐑𝐀

Da je najbolje spojiti ugodno s korisnim, pokazali su naše udomiteljice, djeca i članice Udruge udomitelja Nada. Posjetili smo bajkoviti dvorac Trakošćan, osjetili duh starih vremena, a potom pogledali kako izgleda trakošćansko jezero. Ono je, doduše, sad prazno, ali i to je nešto što treba vidjeti i čuti zašto je to tako. I u tome nas nije spriječila ni kišica…

izlet 2


Nakon toga, u Bednji smo svi bili aktivni. Djeca su se priključila malim bednjanskim istraživačima, slušali i učili o bednjanskom govoru i lokalnoj kulturi, a udomiteljice i članice Udruge su imale „Kavu s udomiteljicama“, što je planirano projektom "Bednjom za udomiteljstvo" kako bi se ljudi pobliže upoznali s udomiteljstvom, a financira ga općina Bednja. Manjim djelom aktivnosti su podržane kroz program „Udomiteljstvo potaknimo, djecu osnažimo“ Ministarstva rada, mirovinskog sustava, obitelji i socijalne politike.
Od srca zahvaljujemo djelatnicima Dvorca Trakošćan na ljubaznosti, domaćinima u Bednji na podršci i posvećenom vremenu, te djelatnicima Caffe bara „Nox“, koji nas je ugostio. A najviše hvala našoj djeci i udomiteljicama, koji uvijek nađu vremena za ovakve aktivnosti. 🥰

izlet 1

 

izlet 3

 

izlet 4

 

izlet 5

 

izlet 6

 

izlet 7