AKTIVNI MLADI ZA AKTIVNO DRUŠTVO (2020.)

"Aktivni Mladi za Aktivno Društvo" je projekt razmjene u okviru Erasmus+ programa. Nositeljica projekta je Udruga udomitelja "Nada" Ivanec, a partneri u projektu su Crveni Krst Sombor iz Srbije i Udruženje "Srce na dlanu" iz Bosne i Hercegovine. Planirana provedba projekta je mjesec kolovoz 2020. godine.

Erasmus2

Glavni cilj projekta je promicanje aktivnog angažmana mladih u pogledu socijalne inkluzije socijalno isključenih društvenih skupina, a specifični ciljevi projekta su: spoznaja vlastitih kapaciteta, jačanje samopoštovanja i samopouzdanja, osvještavanje i senzibilizacija mladih o predrasudama i stereotipima s kojima se suočavaju socijalno isključene skupine, osvještavanje uloge medija u društvu, razvoj novih i unapređenje postojećih vještina s ciljem pružanja pomoći i samopomoći te informiranje i promicanje volonterskog angažmana.

U projekt će biti uključeni mladi u dobi od 15 do 25 godina, a predviđeno je sudjelovanje njih 60.